ZORUNLU YABANCI DİL HAZIRLIK SINIFINDA BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ DUYURU

Pzt 17 Eki 2011 11:06:10 EEST

Anadolu Üniversitesi

2011- Zorunlu Yabancı Dil hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri :
Başvurular

Öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi (ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) veya Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) sonuçlarına göre merkezi yerleştirme ile yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin, hazırlık sınıfında başarısız oldukları programa eşdeğer Türkçe öğretim yapılan, Türkçe öğretim yapılan eşdeğer program yoksa, başarısız oldukları programa yakın programların birinci sınıflarına yerleştirilme işlemleri Merkezimizce yapılacaktır.

Başvurular, 17-20 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrenciler, başvuru kılavuzu ile Aday bilgi Formunu ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi içinde edinecekler, doldurdukları Aday Bilgi Formunu kendi Üniversitelerine onaylatacaklardır. Başvuru Kılavuzunda belirtilen bankalara 10,00 TL yerleştirme ücreti yatıracaklar, yerleştirme ücreti yatırdıklarını gösterir banka dekontu ve onaylanmış Aday Bilgi formu ile birlikte bir Başvuru Merkezine giderek elektronik olarak başvurularını tamamlayacaklardır. Başvuru merkezleri ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Yerleştirme ücreti Başvuru Merkezine gidilmeden önce banka şubesine yatırılmış olmalıdır. İlgili Üniversite tarafından onaylanmayan formlar Başvuru Merkezleri tarafından kesinlikle işleme alınmayacaktır. Başvuru merkezi görevlisi adayın bilgilerini ve fotoğrafını elektronik ortama aktardıktan sonra yazıcıdan alacağı Başvuru kayıt Bilgileri adlı belgeyi kontrol etmesi için adaya verecek, bilgiler doğru ise işlemi tamamlayacaktır. Aday Bilgi Formları Başvuru Merkezlerine teslim edilecek ve Başvuru Merkezince ÖSYM'ye gönderilecektir. Elektronik olarak Başvuru merkezi aracılığıyla yapılmayan başvurular işleme alınmayacaktır.Adaylar başvuru merkezine Başvuru Hizmeti Ücreti olarak 3,00 TL ücret ödeyeceklerdir. Başvurular 20 Ekim 2011 tarihinde saat 17.00'de sona erecektir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Ek bilgi ZORUNLU YABANCI DİL HAZIRLIK SINIFINDA BAŞARISIZ OLAN ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ DUYURU
Son güncelleme
Kaynak http://www.ilt.anadolu.edu.tr/duyurular/2011ZHB.htm
Kategori Anadolu Üniversitesi
Rating

Rated 4 out of 5 stars 1,216 yorum

Okunma toplam 173, bugün 2