“Diyaloglar Şehri” Bir Gençlik Projesi

Sal 23 Kas 2010 04:14:28 EET

Mersin Üniversitesi

Üniversitemiz Avrupa birliği Öğrenci Forumu (Aegee mersin) Organizasyonu, Avrupa-Akdeniz gençlik eylem Programı kapsamında gerçekleştirilen "Cities of Dialogue-The Places of Meeting" projesinde ortak organizasyon olarak yer aldı.

Polonya'nın Wroclow şehrinde, 13-21 eylül 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve bir gençlik değişimi olan bu projeye, "Aegee Mersin" proje lideri ve Üniversitemiz Gençlik Programları Koordinatörü Uzm. Zeynep Güler öncülüğünde, Üniversitemiz Fen-edebiyat Fakültesi Almanca mütercim tercümanlık Bölümü öğrencisi Yasin Sarıkulak, Üniversitemiz Sosyal bilimler Enstitüsü turizm İşl. Ve otelcilik Bölümü öğrencisi Seda Arkan, Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi Fatoş Karagöz ve Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencisi Katrin Vitel katıldı.

Wroclow şehrinde bir sivil toplum kuruluşu olarak gençlik projelerinin en önemli yürütücülerinden biri olan "Angelus Silesius Hause", projeye ev sahipliği yaptı. Projenin diğer ortakları arasında Hollanda, İrlanda, mısır ve İsrail yer aldı.

Proje hakkında Üniversitemiz basın Bürosuna bilgi veren Uzm. Güler, projede, farklı kültürlerin bir araya gelmesi ve bu anlamda kültürler arası diyalogun sağlanmasının hedeflendiğini ifade etti. Uzm. Güler: "Avrupa Birliği entegrasyon sürecinde en çok teşvik edilen çalışmalardan biri olan kültürler arası öğrenme metotları projede yer almıştır. Katılımcı ülkelerden gelen gençler, bireysel deneyimlerini de ön plana alarak kültürlerin bir araya gelmesinin hoşgörüyü beraberinde getirip getiremeyeceğini tartışmışlardır" dedi.

- Basın ve halkla İlişkiler Bürosu

Ek bilgi “Diyaloglar Şehri” Bir Gençlik Projesi
Son güncelleme
Kaynak http://www.mersin.edu.tr/icerik.php?hid=331
Kategori Mersin Üniversitesi
Rating

Rated 4 out of 5 stars 1,216 yorum

Okunma toplam 157, bugün 2