Erasmus Başvuruları Başlamıştır

Sal 15 Mar 2011 11:10:13 EET

Uludağ Üniversitesi

 

 

Erasmus Başvuruları Başlamıştır.

Değerli Öğrenciler,
 
2011-2012 Akademik Yılı Erasmus başvuları başlamıştır. 
 
sistem 14-25 Mart 2011 tarihleri arası açık olacaktır. 25 Mart 2011'den sonra sisteme giriş yapılamayacaktır. Sisteme girmek için kullanıcı adı olarak öğrenci numaranızı, şifre olarak otomasyon şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra formu doldurmanız gerekmektedir. Formdaki bazı bilgiler sistemden otomatik olarak çekilmektedir. Bu bilgilerden sadece adres ve telefon bilgileri öğrenci tarafından değiştirilebilmektedir. Diğer alanlar değiştirilemez.
 
başvuru için asgari şartlar GANO'nun 2.00/4.00 olması ve yabancı dil puanının 50/100 olmasıdır. Bu şartları sağlayamayan öğrenciler Erasmus Programı'ndan yararlanamazlar ve başvuruları geçersiz sayılır. Anlaşmalı olduğumuz bazı üniversiteler bunların dışında ve üzerinde koşullar isteyebilmektedir. Örneğin, bazı üniversiteler İngilizce'den en az 70 puan isterken bazıları sadece Almanca puanını kabul etmektedir. Bu tür durumlarla ilgili olarak başvuru öncesinde mutlaka fakülte/bölüm koordinatörlerinden bilgi alınız.
 
Üniversite tercihi yaparken sadece kendi bölümünüze ait olan üniversiteleri seçiniz. Bölümünüzle anlaşması olmayan üniversiteleri seçmeniz durumunda tercihiniz geçersiz sayılacaktır. Bölümünüzün anlaşmalarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.
 
 
Sistem sadece iki e-mail sunucusu ile çalışmaktadır: @gmail.com ve @yahoo.com. Bu sunucularda mevcut e-mail adresiniz varsa kullanabilirsiniz. Eğer yoksa bu sunucuların birinden yeni bir adres almanız gerekecektir.
 
Başvuran öğrenciler yabancı dil puanlarını sisteme kendileri gireceklerdir. "belge" kısmına girdiğiniz sınavın ismini (örn, Uludağ Üniversitesi Erasmus Dil Sınavı), "Açıklama" kısmına girdiğiniz sınavın dönemini/tarihini (örn, Mart 2011) ve sonuç kısmına da sınavdan aldığınız puanı rakam ile yazmanız gerekmektedir. Sınav giriş tarihi forma girilmemişse başvuru geçersiz sayılır.
 
Eğer Uludağ Üniversitesi Erasmus Dil Sınavı'na girdiyseniz sınav sonuç belgesi ibraz etmenize gerek yoktur. Eğer başka bir sınava girdiyseniz, bu sınava ait sonuç belgesini 14-25 Mart 2011 tarihleri arasında fakülte/bölüm koordinatörünüze teslim etmeniz gerekmektedir.
 
Başvurunuzu tamamladıktan sonra sisteme girmiş olduğunuz adresinize bir e-posta gelecektir. Bu e-postayı silmeyiniz. E-posta gelen kutunuza spam olarak düşebilir. Bu yüzden hesabınızı iyi kontrol ettiğinizden ve e-postayı aldığınızdan emin olunuz. Eğer başvuru yapmanıza rağmen e-posta almadıysanız Uluslararası İlişkiler ofisi ile irtibata geçiniz. formun çıktısını almanıza gerek yoktur. Başvurularınız bölüm koordinatörleri tarafından değerlendirilecek ve yerleştirmeleriniz yapılacaktır.
 
Sorularınız için Uluslararası İlişkiler Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.
 
herkese başarılar,
 
Uludağ Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi
http://intoffice.uludag.edu.tr
intoffice@uludag.edu.tr
Tel: 0.224.294 00 72 - 294 05 36 - 294 05 46
Faks: 0.224.294 00 80
 
 
click="window.open(this.href, '', 'resizable=no,status=no,location=no,toolbar=no,menubar=no,fullscreen=no,scrollbars=no,dependent=no'); return false;">Online başvuru formu için tıklayınız.

 

Ek bilgi Erasmus Başvuruları Başlamıştır
Son güncelleme
Kaynak http://www.uludag.edu.tr//duyurular.php?kon=1186
Kategori Uludağ Üniversitesi
Rating

Rated 4 out of 5 stars 1,216 yorum

Okunma toplam 994, bugün 2